1. Акула знаходиться останньою в списку можливих загроз для людини в воді.
2. Відомо подвійний напад акули на одну і ту ж людини. У перший раз хижак відкусив плавцеві з Австралії ногу, а в другій - протез, який був поставлений замість цієї ноги! (Події 1967-1968 рр.)
3. Світова статистика щорічно фіксує 5-10 випадків атак акул, які спрямовані до суду.
4. Відомі випадки, коли акула, пробиваючи борти суден, застрявала в них. У 1968 році так попався вид гігантської акули, а пізніше в танкер "врізалася" і китова акула.
5. Місце, де найбільше було документально зафіксовано нападів акул на людину в рік - це флоридский пляж Нью-Смірна-Біч.
6. Акула-нянька миттєво стискає щелепи на тілі жертви, причому розтиснути їх складно, навіть винісши хижачку на берег.
7. Одним з факторів, які змушують акул нападати на неїстівні предмети є їх надмірна цікавість: кіт нюхає невідомий предмет, а акула його кусає.
8. Вчені розкрили секрет - у акул є своя система попередження людей про можливу атаку. Хижаки використовують власну систему знаків, яка повинна відлякувати непроханих гостей з людського світу.
9. Всі види атак акул фахівці розділили на три стратегії - це разова атака, "удар і укус", а також "прихований напад". Для людини особливо небезпечним є саме третій вид нападу.
10. Канадські іхтіологи знайшли наукове обгрунтування гендерних переваг атак акул. Хижаки нападають на чоловічу частину населення більше, оскільки чоловіки більше "бояться" акул, тобто організм будь-якого самця виробляє в рази більше гормонів стресу.
11. Теоретики вважають, що одягнена людина, потрапивши в воду, приверне менше уваги акул, ніж роздягнена.